ראשי / דיגיטל / קידום ממומן ואורגני

אתר מרשים ככל שיהיה לא יניב פירות אם לא תגיעה אליו תנועה שוטפת (ולא פחות חשוב - רלוונטית) של גולשים. מחלקת הדיגיטל שלנו מתמחה בקידום ממומן ואורגני (SEO) במנועי חיפוש. קידום שמטרתו הגדלת התנועה לאתר העסק וכפועל יוצא - הגדלת ההכנסות והרווחים.

צרו איתנו קשר

בכל שאלה ובקשה לצורך קבלת הצעת מחיר השאירו פרטים ונשוב אליכם

הדף הראשון בגוגל

בעלי עסקים יודעים כבר מזמן שאתרים המוצגים בדף הראשון בתוצאות החיפוש של גוגל מקבלים את הרוב המוחלט של התנועה מחיפושים בגוגל ולכן מוכרים יותר, מרוויחים יותר. מספר הגולשים שממשיכים לדף השני ברוב התחומים הוא זעום ואתרים שלא נמצאים בדף הראשון למעשה לא רלוונטיים. ניתן לדמות אתרים כאלו לחנויות בעולם הפיזי, שאת הכתובת שלהן אף אחד לא מכיר.

היתרונות הגדולים ביותר של קידום ופרסום בגוגל הנם היכולת להגיע ללקוחות פוטנציאלים ברגע שהם מחפשים את השירות (בשונה מפרסום בטלוויזיה למשל). כוונת הגולשים המבצעים חיפושים בגוגל היא מכוונת רכישה/צריכה. על פי רוב לפני ביצוע רכישה מחפשים הגולשים את המוצר או השירות המבוקש בגוגל ועורכים סקר שוק שכולל השוואת מחירים, איכות, זמני שילוח ואספקה וכדומה. באמצעות האפשרות לפרסם ולקדם את אתר העסק שלך בביטויי חיפוש ממוקדים אפשר להגיע לאותם גולשים שמעוניינים במוצר או בשירות שלך.

קידום בגוגל בין אם אורגני ובין אם ממומן דורש תכנון משמעותי והשקעה מרובה של תקציב וזמן - אלו יניבו פירות עתידיים שיקנו לכם יתרון משמעותי על המתחרים העסקיים שלכם.

אז איך מגיעים לדף הראשון בגוגל?

כדי להופיע בדף הראשון של תוצאות החיפוש בגוגל יש לכם שתי אפשרויות

קידום אורגני - הדרך הארוכה

לקדם את האתר באופן אורגני (SEO) כדי שיופיע בתוצאות החיפוש "הרגילות". אומנם מבחינת גוגל התוצאות האלו אמורות להיות "טבעיות", תוצאות שמנוע החיפוש בחר להציג לגולש שהקליד את שאילתת החיפוש, ללא קשר לגודל החברה או כמות ההשקעה הכספית, אלא רק בהתאם לרלוונטיות לגולש. בעבר, באופן חלקי זה היה נכון, אך עם הקידמה, התחרות והתחכום של העסקים (והמפרסמים) החל תהליך שהביא אותנו למצב בו אנו נמצאים כיום. תחרות אינסופית בין ניסיון של חברות לבצע מוניפולציות על גוגל ולמעשה לשכנע את מנוע החיפוש כי העסק אותו הם מקדמים הוא המתאים ביותר לחיפוש שבוצע, לבין גוגל שעושים הכול בכדי לזהות את המוניפולציות האלו ולנסות לשמור על תוצאות מדויקות ככל הניתן.

למרות שניתן לפרש, כי הדרך להגיע לדף הראשון בתוצאות האורגניות היא "לרמות את גוגל" (ולמרות שיש חברות שבאמת מנסות לעשות את זה), למעשה גוגל מנסים לעודד עסקים ליצור אתרים טובים יותר, אינפורמטיבים יותר ולקדם אותם.

בקוואליש אנו מנסים "להקשיב" לגוגל ולעבוד לפי ההנחיות מתוך הבנה כי הקווים המנחים של גוגל באים בכדי ליצור סביבת אינטרנט טובה יותר לגולשים. במקום לנסות "לרמות" אנחנו מנסים להפוך את האתר של הלקוח לאתר שיענה על הצורך האמיתי של הגולשים, כזה שימשוך תנועה אורגנית אמיתית, רלוונטית ואיכותית.

תהליך הקידום האורגני הוא תהליך ארוך הדורש תקציבים משמעותיים. הזמן שיקח להגיע למקום הראשון משתנה בהתאם לתחרות, למיקוד ולתקציב. 

קידום ממומן - הדרך המהירה

הקידום הממומן הוא למעשה קידום בתשלום ישיר לגוגל (PPC - תשלום לפי הקלקה). בגין כל הקלקה על ביטוי רלוונטי תשלמו באופן מיידי לגוגל. לא הקליקו, לא שילמתם. צורת פרסום זו מאפשרת למפרסמים להגיע באופן מיידי לתוצאות הראשונות בדף הראשון של גוגל, אף מעל לתוצאות האורגניות.

מכיוון שהפרסום הממומן מבוסס תשלום על הקלקות יש חשיבות עליונה לניהול מקצועי של הקמפיינים השונים. כזה שיבטיח ניצול מקסימלי של התקציב וימנע הקלקות לא רלוונטיות שלא יניבו כל תועלת לעסק.

אז מה עדיף? גם וגם - הכירו את הקידום משולב

אנחנו בקוואליש, כשותפי פרסום של גוגל בישראל, בעלי ניסיון רב בקידום אתרים אורגני ובקידום ממומן של עסקים קטנים ובינוניים החל משלב הגדרת מטרות הפרסום ועד להוצאה לפועל. אנחנו מאמינים שלא מניחים את כל הביצים בסלסלה אחת ושהקידום האורגני והממומן משלימים זה את זה. הקידום הממומן מאפשר גמישות מלאה ותגובה מהירה לצרכים של העסק על מנת לספק לקוחות חדשים מהיום למחר בעוד הקידום האורגני, בטווח הארוך, מבסס את העסק כאוטוריטה בתחום ומאפשר תנועה קבועה, שלפעמים אף נתפסת איכותית יותר, לאתר. תוכנית הפרסום והקידום כוללת בין הייתר:

  • בחינת מצב העסק והגדרת מטרות ותקציב לפרסום.
  • מחקר שוק, מתחרים ומילות מפתח.
  • שיפור המבנה והתוכן של האתר.
  • בניית אסטרטגיית תוכן לאתר והפצת התכנים ברשת.
  • בקרה וניתוח תוצאות הפרסום והתנהגות הגולשים באתר.

במידה וגם לכם יש אתר שאינו מניב תוצאות, צרו איתנו קשר לייעוץ ראשוני על מנת להבין את הפוטנציאל הגלום במשאב הדיגיטלי שלכם.

רוצים לקבל חשיפה במנועי החיפוש?

אנו נדאג ליצור עבורכם את התמהיל הנכון למיקסום ההשקעה בטווח הקצר, הבינוני והארוך. צרו קשר ונציגינו ישובו אליכם בהקדם.